Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry

Wszystkie aktualnościJarmark rozmaitości!!!

Chcesz zobaczyć jak niegdyś przędzono wełnę? Zamierzasz spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny? Chciałbyś zgłębić swoją wiedzę na temat ginących zawodów? Zapraszamy Cię  w niedzielę 4 września w godz. 14:00-18:00 na JARMARK ROZMAITOŚCI, który odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Wysokiej (gm. Cekcyn). Podczas jarmarku, prócz możliwości zakupu wytworów rąk ludzkich, odbędą się gry i zabawy dla dzieci.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3916
2011-08-30
Komentarzy: 0

Zaproszenie do składania ofert.

    Zapraszamy firmy do składania ofert na wykonanie kubków promocyjnych. Wzór kubka na załączonym zdjęciu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3760
2011-08-25
Komentarzy: 0

Seminarium "Dobre praktyki"

We wtorek 30 sierpnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbędzie się Seminarium pn. "Dobre praktyki", które odbędzie się w ramach projektu "Model partycypacyjnego tworzenia wsi tematycznej". Seminarium służy zapoznaniu z dobrymi praktykami w zakresie istniejących przedsięwzięć ekonomii społecznej w województwie i w kraju. Ma na celu określenie szans i zagrożeń tego typu przedsięwzięć i określeniu kierunku rozwoju inicjatyw z zakresie ekonomii społecznej. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu tucholskiego zainteresowanych rozwojem ich lokalnych społeczności!!!
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3917
2011-08-22
Komentarzy: 0

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE.

   W ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, już we wrześniu w Lokalnej Grupie Działania  „Bory Tucholskie” ruszy nabór wniosków na „Małe Projekty” oraz „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Zapraszamy stowarzyszenia, samorządy, osoby fizyczne (także prowadzące działalność gospodarczą) i przedsiębiorców na spotkania informacyjne, dotyczące zasad ogłaszanych konkursów. Dowiedzą się Państwo, kto może składać wnioski, na jakie działania, gdzie są dostępne druki wniosków, jakie załączniki są niezbędne.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3946
2011-08-18
Komentarzy: 0

Informacja o projekcie sieciującym.

   Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszczu wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno - Kulturalnym „Burchat”, Stowarzyszeniem PASMO, Stowarzyszeniem Edukacji i Rozwoju Wsi Klonowo nad Brdą KLON i Ochotniczą Strażą Pożarną w Gostycynie realizuje projekt pn. „Kolejarska Baśka” w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
   Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Powiatu Tucholskiego i promocja produktu turystycznego pod nazwą „Zapomniana Stacja”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3961
2011-08-16
Komentarzy: 0

Odkrywamy tajemnice poligonu rakietowego "Heidekraut"!

Chcesz poznać jedną z największych tajemnic II wojny światowej? Pragniesz zgłębić wiedzę na temat owianej tajemnicą niemieckiej rakiety V2? Zamierzasz przenieść się w czasie o kilkadziesiąt lat i przeżyć potyczkę między żołnierzami Wermachtu a odziałem AK?
19 sierpnia 2011r. o godzinie 20:00 przyjdź na dawny poniemiecki poligon rakietowy "Heidekraut" w Wierzchucinie (obecnie boisko sportowe) gdzie odbędzie się po raz pierwszy inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO 3954
2011-08-12
Komentarzy: 0

Zamówienie na transport do Gruczna.

   Firmy transportowe zainteresowane świadczeniem usługi transportowej osób w dniach 20 - 21 sierpnia 2011 r. do Gruczna zapraszamy do składania ofert. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” prosi o podanie kosztu wynajęcia busa na 18 osób z przyczepą. Prosimy o podanie ceny jednostkowej za 1 kilometr.  Składanie ofert do dnia  16.08.2011 r. na nr faksu 52 336 12 13 lub na adres lsr@borytucholskie.pl. Trasa: ok. 240 km: Tuchola – Gruczno – Tuchola x 2 dni.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3761
2011-08-10
Komentarzy: 0

Zamówienie na materiały promocyjne – kubki.

   Firmy zainteresowane wykonaniem kubków białych z kolorowym (najlepiej zielonym) wnętrzem, z nadrukiem, w pełnym kolorze zapraszamy do składania ofert. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” prosi o podanie kosztu wykonania 150 sztuk kubków. Prosimy o podanie ceny jednostkowej brutto za 1 kubek oraz wzoru kubka.  Składanie ofert do dnia  16 sierpnia 2011 r. na nr faksu 52 336 12 13 lub na adres lsr@borytucholskie.pl.Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3772
2011-08-10
Komentarzy: 0

Tworzenie oferty wsi tematycznych – nabór na warsztaty.

  Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, w czasie których będziemy uczyć się jak tworzyć specjalizację wsi i opracujemy grę terenową jako jedną z ofert danej wsi tematycznej. Cykl warsztatów obejmuje 3 dni szkoleniowe.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3921
2011-07-28
Komentarzy: 0

Ostatnie dni na złożenie wniosku!

Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne do składania wniosków w ramach konkursu Lokalnej Organizacji Grantowej. Termin skladania wniosków uplywa 28 lipca br. do godz. 15.30 w biurze Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej - budynek Urzędu Gminy w Cekcynie, I piętro, pokój nr 12. Więcej szczegółów odnośnie konkursu można znaleźć na stronie www.tmzc.org.pl

Dodane przez: Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej 3941
2011-07-26

Zapraszamy do korzystania z nowego sprzętu wodnego :-)

W ramach projektu "Bory Tucholskie - w labiryntach natury" - Wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprzez rozwój infrastruktury turystycznej”, został zakupiony nowy sprzęt wodny oraz rowery turystyczne. Wypożyczalnia została wyposażona między innymi w: kajaki 2-osobowe, łodzie, rowery wodne 4-osobowe i 6-osobowe, aquaskipper, kulę bańkę do chodzenia po wodzie, deskę do windsurfingu, kamizelki ratunkowe, kajaki do kajak polo, ślizg wodny, rowery damskie, męski oraz dziecięce, zjeżdżalnie wodną.
Wypożyczalnia jest czynna przez cały tydzień od godz. 10.00 do 18.00,
za wypożyczenie w/w sprzętów został ustalony cennik opłat, który dostępny jest na stronie www.bip.cekcyn.pl, a także na tablicy ogłoszeń przed Urzędem Gminy, kąpielisku i w wypożyczalni sprzętu.
Zapraszamy mieszkańców, turystów do korzystania z nowego sprzętu i aktywnego wypoczynku na Jeziorze Wielkim Cekcyńskim oraz na leśnych szlakach rowerowych naszej gminy. Więcej informacji pod nr tel. 52 33 47 555.

Dodane przez: Urząd Gminy w Cekcynie 3938
2011-07-25

"RAZEM ZNACZY LEPIEJ - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich”

   Sprawozdanie z realizacji projektu sieciującego „Wakacyjna Wędrówka Szlakiem Wiosek Tematycznych”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3911
2011-07-23
Komentarzy: 0

PILNE!

   Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie wyjazdowe na temat: „Wioski tematyczne jako element LSR”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3845
2011-07-20
Komentarzy: 0

Szansa na promocję!

   Uwaga twórcy i producenci wyrobów lokalnych z terenu LGD „Bory Tucholskie” -  prosimy o zgłaszanie się do biura LGD osób zainteresowanych wspólną prezentacją podczas Festiwalu Smaku w Grucznie (20-21 sierpnia 2011r.) oraz festynu „Barwy Lata, Dary Jesieni” w Przysieku (10 września 2011r.). LGD zapewnia transport oraz powierzchnię ekspozycyjną.
   Na informacje czekamy do 22 lipca 2011 r. Zgłaszać można się osobiście (Tuchola, ul. Murowa 8), telefonicznie (52 3361213) lub drogą elektroniczną (lsr@borytucholskie.pl).

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3777
2011-07-15
Komentarzy: 0

Borowiacy, a Spis Powszechny.

     Zakończyła się akcja „Borowiacy pokażmy się światu!”, która mała na celu promocję wspólnoty borowiackiej w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego. Czas na pierwsze podsumowania. Dziś opinia Pani Marii Ollick, Prezesa Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3796
2011-07-05
Komentarzy: 0

Wsparcie w zakresie ekonomii społecznej.

   Na prośbę Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy poniżej przesyłam informację dotyczącą możliwości współudziału w projekcie pn. "Rozwój i funkcjonowanie Kujawsko-Pałuckiego Centrum Ekonomii Społecznej".
   Jednocześnie zachęcamy Państwa do skorzystania z bezpłatnego doradztwa w zakresie m.in. finansów, księgowości czy prawa dla NGO (ogłoszenie w załączniku).
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3919
2011-07-05
Komentarzy: 0

Poszukiwana firma transportowa!

   Firmy transportowe zainteresowane świadczeniem usługi transportowej pasażerskiej w dniach 21- 23 lipca 2011 r. w okolice Koszalina zapraszamy do składania ofert. Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” prosi o podanie kosztu wynajęcia autobusu na 35 osób, ze sprawną klimatyzacją. Składanie ofert do dnia  13.07.2011 r. na nr faksu 52 336 12 13 lub na adres lsr@borytucholskie.pl.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3924
2011-07-04
Komentarzy: 0

Szkolenie wyjazdowe na temat; „Wioski tematyczne jako element LSR”.

   Wszystkich liderów lokalnych  zainteresowanych tworzeniem i rozwojem wiosek tematycznych zapraszamy do udziału w wyjeździe szkoleniowym w dniach 21 -23 lipca 2011 r. w okolice Koszalina. W ramach wyjazdu odwiedzimy następujące wioski tematyczne: „Wioskę labiryntów” w Paprotach; „Wioskę Hobbitów” w Sierakowie oraz „Wioskę zdrowego życia” w Dąbrowie. Szkoleniowcami będą Państwo Idziak
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3909
2011-07-04
Komentarzy: 0

Dwa szkolenia dotyczące wdrażania strategii społecznych i budowania koalicji lokalnych!

   Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych, pracownicy i pracowniczki Ośrodków Pomocy Społecznej oraz PCPRów! Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach, które pomogą w przygotowaniu zmian w Strategiach Rozwiązywania Problemów Społecznych z uwzględnieniem komponentu partycypacyjnego: „BUDOWANIE I WDRAŻANIE STRATEGII SPOŁECZNYCH" oraz „RZECZNICTWO I BUDOWANIE KOALICJI LOKALNYCH", które odbędą się równolegle 5-6 LIPCA 2011 r. w Zajeździe Fojutowo (powiat tucholski).

Dodane przez: 3938
2011-06-09
Komentarzy: 0

Konkurs na najlepszy Mały Projekt.

   Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" zaprasza beneficjentów "Małych Projektów" do udziału w konkursie "MAŁY WIELKI PROJEKT" ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3922
2011-06-08
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.