Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Produkty z Borów Tucholskich

Galerie produktów Marka Lokalna Publikacje

MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE

W 2008 roku po raz pierwszy został ogłoszony konkurs na przyznanie znaku promocyjnego „Marka Lokalna Bory Tucholskie”. Do konkursu zostało zgłoszonych razem kilkadziesiąt produktów, usług oraz inicjatyw społecznych, które dają najlepsze świadectwo wykorzystania możliwości, które daje nam kultura oraz tradycja Borów Tucholskich.

Konkurs ten poprzedził wybór znaku graficznego, który zostałby nadawany najlepszym produktom, usługom oraz inicjatywom z naszego terenu jako znak promocyjny. Wygrał znak przedstawiony poniżej.

Logo Marki Lokalnej Bory Tucholskie

Od 2008 roku znak ten będzie nadawany najlepszym wyrobom z Borów Tucholskich. Ten znak oznacza wyjątkową jakość oraz szczególny związek z Borami Tucholskimi.

W celu wyłonienia najlepszych produktów, usług oraz inicjatyw społecznych powołana została Kapituła Konkursowa w aktualnym składzie:

  • Dorota Gromowska – Przewodniczący Kapituły
  • Maria Ollick – Wiceprzewodnicząca Kapituły
  • Andrzej Galiński
  • Malina Śmieszek
  • Magdalena Kurpinowicz

Kapituła Znaku Promocyjnego Marka Lokalna Bory Tucholskie przyznaje prawo użytkowania znaku promocyjnego na okres 1 roku z możliwością przedłużenia według uproszczonej procedury na kolejne lata.

Znak Promocyjy Marka Lokalna Bory Tucholskie przyznawany jest w czterech kategoriach:

  • produkty spożywcze,
  • produkty artystyczno-rzemieślnicze i pamiątkarskie,
  • usługi,
  • inicjatywy społeczne.

Konkurs na przyznanie znaku promocyjnego będzie organizowany raz w roku. Warunkiem zgłoszenia produktu do konkursu jest złożenie odpowiedniej dokumentacji zawierającej nazwę i opis produktu, opis cech, które go wyróżniają i wiążą z regionem oraz w miarę możliwości sam produkt lub jego dokumentację fotograficzną.

Przyznanie Znaku Promocyjnego Marka Lokalna Bory Tucholskie uprawnia przede wszystkim do korzystania ze znaku graficznego, poprzez oznakowanie wyróżnionych produktów, umieszczanie informacji o produktach wyróżnionych w materiałach promocyjnych Lokalnej Grupy Działania Bory Tucholskie, a także do udziału w akcjach promochyjnych organizowanych przez LGD.



Wykaz producentów, usługodawców i autorów inicjatyw, którym przyznano znak promocyjny MARKA LOKALNA BORY TUCHOLSKIE.


Kategoria PRODUKTY SPOŻYWCZE

2008 r.

  • Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi za MACE BOROWIACKIE;
  • Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi za ŚLIWKI CYNAMONKI;
  • Piekarnia – Cukiernia Piotr Latzke z Tucholi za CIASTO DROŻDŻOWE i CHLEB ŻYTNIO-RAZOWY;
  • Bar i Przetwórstwo Ryb Henryk Mąka z Bysławia za PRZETWORY RYBNE I USŁUGI GASTRONOMICZNE;
  • Dorota Kłosowska ze Śliwic za SZTRUCEL Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI;
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec za CHLEB BOROWIACKI;
  • Gospodarstwo Pasieczne, Teresa Domeracka z Tucholi za MIÓD PSZCZELI;
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec za GRZYBY MARYNOWANE;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Mędromierzu za KACZKĘ FASZEROWANĄ;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Bagienicy za OKRASĘ Z GĘSI;
  • Pasieka Rodzinna Michała i Jana Słomińskich z Tucholi za MIÓD PSZCZELI;
  • Pasieka „RÓJ”, Romczykowski Dariusz z Małego Mędromierza za MIÓD PSZCZELI;
  • Liga Kobiet Polskich z Osia za SMALEC DOMOWY Z OSIA;
  • Pasieka Borowiacka „BARĆ” Henryk Brachowski z Tucholi za PRODUKTY PSZCZELE: MIÓD WIELOKWIATOWY, PROPOLIS, PIERZGA, PYŁEK KWIATOWY.

2009 r.

  • Liga Kobiet Polskich w Osiu, Zofia Malinowska za KLUSKI ZIEMIACZANE Z KAPUSTĄ;
  • Dorota Kłosowska za PIERNIK (FEFERKUCH);
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Łosinach, Alicja Rutkowska za GRZYBOWNICZKI Z ŁOSIN;
  • Gospodarstwo Agroturystyczne "GACANEK", Ewa i Marek Mieruszewscy za SERKI KOZIE DOJRZEWAJĄCE TYPU "GOMÓŁKI POLSKIE";
  • Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi, Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi za POLEWKĘ NA MAŚLANCE;
  • Stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi, Koło Gospodyń Wiejskich w Legbądzie za SZANDAR;
  • Bar "MAKAFI", Marcin Szweda za PIECZEŃ "TUCHOLSKĄ";
  • Bar "MAKAFI", Marcin Szweda za SCHAB W SOSIE Z GRZYBAMI LEŚNYMI;
  • Bar "MAKAFI", Marcin Szweda za ZUPĘ GRZYBOWĄ Z KLUSECZKAMI;
  • Koło Gospodyń Wiejksich w Bysławiu za BOROWIACKI ŻUREK Z KLUSECZKAMI ZIEMIACZANYMI;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Pruszczu za AJERKONIAK;
  • Restauracja "Pod Sosną" w Śliwicach, Tomasz Janicki za KOTLET "GRZYBOWA FANTAZJA";
  • Przedsiębiorstwo "Łuczniczka" z Tucholi za MIGDAŁOWE SZYSZKI Z BORÓW TUCHOLSKICH".

2010 r.

  • Wiesław Poraziński za ŻURAWINĘ NA MIODZIE;
  • Wiesław Poraziński za BOROWIACKĄ NALEWKĘ WIŚNIOWĄ Z ŻURAWINĄ;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi za BANIĘ BOROWIACKĄ;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Bysławiu za PIEROŻKI BABUNI;
  • Daria Buczkowska za PERLICZKĘ FASZEROWANĄ;
  • Piotr Kłosowski za WINO DZIADKÓW.

2011 r.

  • Krystyna Juhnke z Brzuchowa za GRUSZECZKI ANECZKI;
  • Koło Gospodyń Wiejskich Nowy Sumin za TWARÓG BOROWIACKI;
  • Stanislava Iwicka z Lubiewic za SER KOZI ŚWIEŻY "SER KOZY ROZY";
  • Młyn Słomińskich Janina Stachowicz z Cekcyna za MĄKĘ ŻYTNIĄ TYP 720;
  • Andrzej Mięskkowski z Tucholi za MIÓD PSZCZELI;
  • Gospodarstwo Agroturystyczne "Gacanek" z Wielkich Budzisk za GRZYBY ALA ŚLEDZIE;
  • Marzena Przytarska z Przyrowy za FIUT (CYROP);
  • Zakład Skupu Przetwórstwa Trzody Bydła i Dziczyzny "Myśliwiec" ze Śliwic za WĘDLINY Z DZICZYZNY Z BORÓW TUCHOLSKICH.

2012 r.

  • Jadwiga Pik z Bysławia za ZUPĘ GRZYBOWĄ Z ZIEMNIAKAMI;
  • Gabriela Czajkowska z Wysokiej za ZIOŁOMIODY;
  • Agrymir Iwicki z Lubiewic za SER LUBIEWICKI ŚWIEŻY I KRÓTKO DOJRZEWAJĄCY;
  • Marzena Przytarska z Przyrowy za FJUTÓWKĘ;
  • Koło Gospodyń Wiejskich Wielki Mędromierz za GOŁĘBIE NADZIEWANE;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Drożdżenicy (Maria Połetek) za GRUSZKI "PYCHOTKI" W ZALEWIE OCTOWEJ;
  • Koło Gospodyń Wiejskich Nowy Sumin za SZANDAR.

2014 r.

  • Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia za DOMOWY SOK Z CZERWONEJ PORZECZKI (SOK ŚWIANTOJANKOWY);
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Bysławiu za POWIDŁA Z BANI - DYNI;
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi za ŻURAWINĘ BABUNI.

Kategoria PRODUKTY ARTYSTYCZNO-RZEMIEŚLNICZE I PAMIĄTKARSKIE

2008 r.

  • Emil Langowski z Wielkiej Kloni za RZEŹBĘ POSTACI;
  • Jolanta Zaremba z Przyrowy za NACZYNIA UŻYTKOWE – OZDABIANE FARBAMI CERAMICZNYMI;
  • Jolanta Zaremba z Przyrowy za MALOWANIE NA TKANINIE;
  • Zespół Haftu Artystycznego przy Tucholskim Ośrodku Kultury za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA BOROWIACKA;
  • Genowefa Bonk z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA „ZŁOTNICA”;
  • Leokadia Kwasigroch z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Krystyna Jeneralska z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Danuta Szulc z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Halina Sala z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Bronisława Mechlińska z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Zofia Wakarecy z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Marianna Weilandt z Tucholi za HAFT KASZUBSKI - SZKOŁA TUCHOLSKA I BOROWIACKA;
  • Zespół Haftu Kaszubskiego „ZŁOTNICA” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Tucholi za HAFT KASZUBSKI – SZKOŁA TUCHOLSKA, CZEPCE;
  • Pasieka Borowiacka „BARĆ” Henryk Brachowski z Nowej Tucholi za WYROBY Z WOSKU PSZCZELEGO;
  • Pasieka Rodzinna Michała i Jana Słomińskich z Tucholi za ŚWIECE Z WOSKU PSZCZELEGO;
  • Józef Bonk z Tucholi za PTASZKI DREWNIANE;
  • Jan Czupryniak z Tucholi za RZEŹBY W DREWNIE;
  • Dorota i Rafał Borzyszkowscy z Tucholi za ANIOŁY Z BORÓW;
  • Marek Lejk z Osia i Henryk Hemke z Krąplewic za ANIOŁA SZCZĘŚLIWEGO (Z OSIA);
  • Zygmunt Kędzierski z Przymuszewa za RZEŹBĘ, ZABAWKĘ, OBRAZY NA SZKLE.

2009 r.

  • Jan Śliwiński za PISANKARSTWO ARTYSTYCZNE;
  • Dorota Kłosowska za RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE".

2010 r.

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Gostycynie za RĘKODZIEŁO - WYROBY SZYDEŁKIEM;
  • Jolanta Zaremba za MALARSTWO NA SZKLE;
  • Zespół Szkół Leśnych w Tucholi za REPREZENTACYJNĄ ORKIESTRĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH I POWIATU TUCHOLSKIEGO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ LEŚNYCH W TUCHOLI.

2011 r.

  • Marzena Przytarska z Przyrowy za WIKLINĘ.

2012 r.

  • Hanna Behrendt z Wierzchucina za KOSZYK Z KORZENIA;
  • Janusz Marek Behrendt z Wierzchucina za RZEŹBĘ W DREWNIE;
  • Antonina Olszewska z Tucholi za HAFT KASZUBSKI SZKOŁA TUCHOLSKA I CZEPCE;
  • Anna Przytarska z Bralewnicy za DEKORACJE Z WIKLINY
  • Robert Baranowski z Tucholi za PTASZKI Z DREWNA LIPOWEGO

2014 r.

  • Marianna Weilandt z Tucholi za KRASZANKI;
  • Marianna Weilandt z Tucholi za CZEPCE ZŁOTNICE;
  • Anna Przytarska z Bralewnicy za WEŁNĘ OWCZĄ PRZĘDZONĄ NA KOŁOWROTKU.

Kategoria USŁUGI

2008 r.

  • Ośrodek Rehabilitacji i Wypoczynku „PERŁA” Dom Seniora w Tleniu;
  • Pensjonat – Restauracja „SAMOTNIA NAD WDĄ” w Tleniu;
  • Marcin Pochwałowski - Zajazd "POD JELENIEM" w Tucholi;
  • Ewa i Marek Mieruszewscy z Wielkich Budzisk - Gospodarstwo Agroturystyczna „GACANEK";
  • Leśne Apartamenty ELFVILLE s.c Agnieszka i Piotr Bogdańscy - LEŚNE APARTAMENTY w Bielskiej Strudze.

2009 r.

  • "Stare Dworzysko" Gospodarstwa Agroturystyczne z Linówka za USŁUGI AGROTURYSTYCZNE.

2012 r.

  • "Chata pod strzechą" Teresy Giersz z Zalesia Królewskiego za USŁUGI AGROTURYSTYCZNE.

Kategoria INICJATYWY SPOŁECZNE

2008 r.

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi za ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MŁODZI BOROWIACY”;
  • Włodzimierz Dębicki z Bysławia za ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „FRANTÓWKI BYSŁAWSKIE”;
  • Maria Konieczna z Klonowa za Zespół "KLONOWIACY";
  • Zespół Szkół Leśnych w Tucholi za Zespół Sygnalistów Myśliwskich „JENOT”;
  • Piotr Grzywacz z Tucholi za MUZEUM SYGNAŁÓW MYŚLIWSKICH w Tucholi;
  • Piotr Grzywacz z Tucholi za "MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI MYŚLIWSKIEJ I WIEŻOWEJ" w Tucholi;
  • Sambor Mieruszewski z Wielkich Budzisk za REGIONALNĄ GALERIĘ SZTUKI „GACANEK”.

2009 r.

  • Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie za PALINOCKA - FESTYN ŚWIĘTOJAŃSKI.

2010 r.

  • Zespół Szkół Leśnych w Tucholi, Szkolne Koło Sokolników "RARÓG" za SOKOLNICTWO.


Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.