Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Forum Turystyki Borów Tucholskich 2016

   Ponad 70 osób wzięło udział 18 października w Forum Turystyki Borów Tucholskich zorganizowanym przez LGD Bory Tucholskie przy wsparciu Powiatu Tucholskiego.

   Przedstawiciele przedsiębiorców, organizacji społecznych i instytucji zainteresowanych systemowym rozwojem branży turystycznej w powiecie tucholskim i świeckim mieli okazję do dyskusji na temat barier rozwojowych i sposobów ich pokonywania . Nie zabrakło informacji o ważnej roli, jaką odgrywają Bory Tucholskie na turystycznej mapie naszego województwa i w kampanii promocyjnej Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc . Na przykładzie udziału w konkursach prezentowano możliwości bezkosztowej promocji regionu. Szczególne miejsce zajął konkurs Komisji Europejskiej EDEN, dzięki któremu Bory Tucholskie stają się marką znaną także turystom zagranicznym.

   Omawiano innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki nad osobami starszymi, które mogą stać się wzorem dla innych regionów naszego kraju. Ciekawym przykładem współpracy okazały się promocyjne działania partnerskie w gminie Osie. Nie zabrakło też prezentacji rezultatów projektu „Tkania produktów sieciowych”, w ramach którego utworzono kompleksowe pakiety produktowe przeznaczone dla turystów.

   Wśród gości forum znaleźli się m.in. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego Poseł Paweł Szramka, przedstawiciele organizacji turystycznych  oraz samorządowcy.  Relacja na żywo prowadzona był przez  regionalne Radio.

   Oczywistym wnioskiem z forum była konieczność współpracy. Ustalono, że podstawą wspólnych działań powinien być biznesowy model turystyki, oparty o przedsiębiorców wspomaganych przez instytucje publiczne. Celem jest zapewnienie harmonijnego rozwoju regionu i zwiększenie zatrudnienia – przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.

   Forum objęte było Patronatem Honorowym Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko  - Pomorskiego.
Otwarcie Forum
Uczestnicy Forum
Paneliści
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2016-10-31
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.