Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

KONKURS "KULINARNE DZIEDZICTWO BORÓW TUCHOLSKICH" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

    W dniu 20 marca 2015 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się III edycja konkursu "Kulinarne Dziedzictwo Borów Tucholskich". Poprzednie edycje, organizowane również przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie, odbyły się w roku 2007 oraz 2011.

   Do III edycji konkursu zgłoszonych zostało 38 produktów i potraw (pełna lista tutaj), w następujących kategoriach: produkty pochodzenia roślinnego, produkty  pochodzenia zwierzęcego, potrawy oraz inne produkty regionalne.
   Wszystkie produkty były oceniane przez jury konkursowe w składzie: Grażyna Szelągowska (etnograf z Muzeum Etnograficznego w Toruniu), Marek Szczygielski (ekspert w dziedzinie produktów tradycyjnych, Wojewódzki Inspektor JHARS w Bydgoszczy) oraz Piotr Lenart (ekspert kulinarny). Przyznano 16 nagród i wyróżnień, a zwycięzcy otrzymali składane stoły  cateringowe i ławy, podgrzewacze oraz termosy. Miłym zaskoczeniem były dodatkowe upominki od Agencji Rynku Rolnego, które wręczył Tadeusz Zaborowski, Dyrektor ARR w Bydgoszczy.


   Podczas imprezy czas umilały Frantówki Bysławskie, dzieci z Przedszkola Samorządowego "Borowiaczek" w Śliwicach oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śliwiczkach, które pokazały scenki kabaretowe. Dla publiczności zorganizowano także atrakcyjne konkursy związane z kulturą borowiacką: gwara, zwyczajami oraz oczywiście kulinariami. Konkursy, przygotowane przez Marię Ollick wzbudzały wiele emocji, a na zwycięzców czekały nagrody w postaci zestawów produktów lokalnych. Imprezę, która odbyła się w gościnnych progach Tucholskiego Ośrodka Kultury, w bardzo miły i profesjonalny sposób prowadziła Agnieszka Hoffmann.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2015-03-24
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.