Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

To już za nami...

   W dniach 24-25 listopada br. w Pile odbywały się warsztaty kulinarne: nt. "Oferta żywieniowa dla rodzin z dziećmi w agroturystyce. Wiejskie, naturalne produkty i potrawy w konfrontacji z ograniczeniami wynikającymi z diety dzieci i fastfoodowym trendem wśród młodzieży szkolnej" zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie".

   Warsztaty skierowane były głównie do właścicieli gospodarstw agroturystycznych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Udział w warsztatach miał na celu pomóc w przygotowaniu oferty żywieniowej, która będzie zdrowa, oparta na lokalnych produktach, ale na tyle atrakcyjna dla gości, że będzie stanowiła zachętę do przedłużania pobytu lub ponownych odwiedzin.
 
   25 osób uczestniczyło w warsztatach prowadzonych przez  Piotr Lenarta -  eksperta kulinarnego, Andrzeja Barczyńskiego - specjalistę zbiorowego żywienia oraz Annę Kaczanowską – dietetyczkę. Zajęcia zostały podzielone na panel teoretyczny i praktyczny. Podczas zajęć teoretycznych omawiano następujące tematy:
  1. Agro kuchnia w konfrontacji z preferencjami kulinarnymi dzieci i młodzieży.
  2. Dietetyka dzieci w poszczególnych przedziałach wiekowych. Jak pogodzić kaloryczność ze smakiem i ciągotami do fastfoodu.
  3. Preferencje dietetyczne dzieci i dorosłych. Przykładowe jadłospisy na tydzień i na weekend z uwzględnieniem wymogów diety dla dzieci.
   Podczas zajęć praktycznych uczestnicy przygotowywali smaczne, zdrowe dania dla całych rodzin zgodnie z zaleceniami specjalistów.Projekt, zrealizowany przez Lokalną Grupę Działania "Bory Tucholskie" współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej PROW na lata 2007-2013,  ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Sekretariat Regionalny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2014-12-09
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.