Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Program „Trendy tradycja” w Borach Tucholskich.

   Zapraszamy do obejrzenia programu „Trendy tradycja”, w którym pokazane będą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Borach Tucholskich. Program emitowany będzie w TVP Bydgoszcz ,w piątek 11 grudnia o godz. 18.30.

   Cykl „Trendy tradycja” promuje regionalną tradycję, przypomina, ile dawnych obrzędów jest w dzisiejszych zwyczajach. Ten odcinek cyklu nagrywany był w Borach Tucholskich, m.in. w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Wolińskich z Koślinki koło Legbąda oraz u Pana Kosiedowskiego w Jatach. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Legbąda, Rzepicznej oraz Łosin przygotowały pyszne potrawy, takie jak: piernik, żurawinę, grzybowniczki, zupę rybną, zupę grzybową, barszcz, pierogi z grzybami, makowiec, ryby w galarecie, okrasę, swojski chleb, masło i wędliny. Zakup produktów do wykonania tych pyszności wsparło Starostwo Powiatowe w Tucholi. W programie zobaczymy także przydomową wędzarnię Pana Jana Kosiedowskiego z osady Jaty. Nie zabraknie opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych w wykonaniu Marii Ollick.
   Autorem programu jest Ewa Lewandowska.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2009-12-04
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.