Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi

Celem projektu  była integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi realizowana przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Cis” Cekcyn wspólnie z partnerami projektu : TPO Sokoły Tuchola, GKS Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka w ramach konkursu grantowego „Imprezy sieciujące” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie”- „RAZEM ZNACZY LEPIEJ-rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zrealizowano 4 imprezy sportowe.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Cis Cekcyn w dniu 15 sierpnia 2009 roku był organizatorem turnieju piłkarskiego do rocznika 1997 o Puchar Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” . W turnieju udział wzięły trzy zespoły z powiatu tucholskiego. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu „Razem znaczy lepiej – rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich” działania 4 „ Imprezy sieciujące”, „Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi”.

Mecze rozgrywano każdy z każdym dwukrotnie po 2x10 minut. Podczas turnieju zawodnicy mogli się posilić posiłkami. Turniej był bardzo emocjonujący i dzieci wspaniale mogli spędzić czas. Wszystkie spotkania sędziował Marek Januszewski.

Oto uzyskane wyniki :

Myśliwiec Gostycyn – Cis I Cekcyn           2:2

Dominik Łącki 1, Mateusz Weyna 1 – Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1

Cis I Cekcyn – Cis II Cekcyn                     2:0

Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1

Cis II Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn           0:3

Michał Sakwiński 2, Mateusz Weyna 1

Cis I Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn           2:1

Szymon Schreiber 1, Arkadiusz Cybulski 1 – Michał Sakwiński 1

Cis I Cekcyn – Cis II Cekcyn                      4:1

Arkadiusz Cybulski 3, Szymon Schreiber 1, - Dawid Ortmann 1

Myśliwiec Gostycyn – Cis II Cekcyn           4:3

Szymon Reda 3, Michał Ziemiński 1 – Dawid Ortmann 2, Patryk Krajna 1

Tabela końcowa turnieju :

1. Cis I Cekcyn                                    4              10            10-4

2. Myśliwiec Gostycyn                        4              7              10-7

3. Cis II Cekcyn                                   4               0             4-13

Sukcesem tucholanek z drużyny TPO Sokoły zakończył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” rozegrany w dniu 13 września 2009 roku. Drużyna Tucholi wygrała turniej przed zespołem „Zibi” Lichnowy Gmina Chojnice i ZSLiA w Tucholi.

Turniej sfinansowany był w całości ze środków Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” w ramach projektu „Razem znaczy lepiej”, Rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich działania 4 (imprezy sieciujące) – Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi a realizowany przez TPO Sokoły Tuchola. Liderem projektu był GLKS Cis Cekcyn a partnerami TPO Sokoły Tuchola, Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka.

Turniej odbył się systemem każdy z każdym i grano mecze 2 razy po 20 minut. Pierwszy mecz rozegrano między drużynami TPO Sokoły Tuchola i „Zibi” Lichnowy i jak się okazało był to już mecz, który decydował o zwycięstwie w turnieju. Drużyna kobiet TPO Sokoły wygrała z rywalkami z Lichnów 5:2 (4:0). W drugim meczu zespół TPO Sokoły pokonał ZSLiA 8:0 (4:0). Natomiast drużyna „Zibi” Lichnowy pokonała ZSLiA 7:0 (3:0). Mecze sędziowali: Andrzej Suchomski i Krzysztof Bujny.

Klasyfikacja końcowa

     1.  TPO Sokoły Tuchola       2     6     13 – 2

     2.  „Zibi” Lichnowy     2       3 9 – 5

     3.  ZSLiA Tuchola       2       0 0 – 15

Puchar Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” za I miejsce otrzymała drużyna TPO Sokoły Tuchola. Natomiast za drugie i trzecie miejsce otrzymały drużyny z Lichnów i ZSLiA w Tucholi. Puchary wręczył przedstawiciel LGD „Bory Tucholskie” Krzysztof Bujny, natomiast dyplomy ze zdjęciami drużyn wiceprezes do spraw szkoleniowych TPO Sokoły - Marek Zienkiewicz.

Gminny Klub Sportowy Myśliwiec Gostycyn w dniu 25 lipca 2009 roku był organizatorem Turnieju Piłkarskiego Oldboyów o Puchar Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Na turniej zostały zaproszone drużyny: Cis Cekcyn, Tucholanka Tuchola, Sokoły Tuchola oraz gospodarz turnieju Myśliwiec Gostycyn.

Turniej sfinansowany był w całości ze środków Lokalnej Grupy działania „Bory Tucholskie” w ramach projektu „Razem znaczy lepiej”, Rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich działania 4 (imprezy sieciujące) – Integracja sportowa i pokoleniowa stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi a realizowany przez TPO Sokoły Tuchola. Liderem projektu był GLKS Cis Cekcyn a partnerami TPO Sokoły Tuchola, Myśliwiec Gostycyn i MLKS Tucholanka.

Zawody rozegrano systemem każdy z każdym z czego wyłoniono zwycięzców. Mecze odbywały się w iście upalnej pogodzie, co dawało się we znaki wszystkim graczom. Jednak wszyscy zawodnicy drużyn wytrzymali trudy pogody i wysiłku kończąc imprezę z uśmiechem i radością.  Wszystkie mecze sędziował Dariusz Burkiewicz z Sępólna Kraj.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze a poziom gry na wysokim poziomie. Zwycięzcą turnieju została drużyna Myśliwca Gostycyn, przed Tucholanką Tuchola, Cisem Cekcyn i Sokołami Tuchola. Oto wyniki turnieju:

Tucholanka Tuchola – Myśliwiec Gostycyn 1:0, Sokoły Tuchola – Cis Cekcyn 2:3, Tucholanka Tuchola – Cis Joltex Bydgoszcz 0:2, Myśliwiec Gostycyn– Sokoły Tuchola 2:0, Cis Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn 1:1, Tucholanka Tuchola – Sokoły Tuchola 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

         1.      Myśliwiec Gostycyn     3       7       6 – 2

         2.      Tucholanka Tuchola    3       6       3 – 3

         3.      Cis Cekcyn                   3       4       4 – 3

         4.      Sokoły Tuchola            3       0       0 – 5

Puchary w imieniu oraz dyplomy. Organizatorzy turnieju wybrali najlepszych piłkarzy z każdej formacji. I tak: najlepszym bramkarzem został wybrany - Grzegorz Rumiński z zespołu Cis Cekcyn, najlepszym obrońcą - Mirosław Rembisz z Sokołów Tuchola, najlepszym rozgrywającym – Henryk Zielinski z Tucholanki Tuchola i najlepszym napastnikiem - Jarosław Zakrzewski z Myśliwca Gostycyn.

Aż osiem drużyn brało udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Borów Tucholskich. Turniej został zorganizowany w dniu 27 czerwca 2009 roku w ramach akcji Człowiek Najlepszą Inwestycją, „Razem znaczy lepiej – Rozwój Sieci NGO w Borach Tucholskich”, działanie 4 Imprezy sieciujące „Integracja sportowo i pokoleniowa Stowarzyszeń i Klubów sportowych z terenu Cekcyna, Gostycyna i Tucholi.

W turnieju wzięły udział drużyny: Cis Cekcyn (2), Myśliwiec Gostycyn (1), Concordii Lübtheen (2) i Tucholanki Tuchola (2). Zawody rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych a następnie zwycięzcy grup walczyli o I miejsce a drugie zespoły o III miejsce.

Liczna publiczność mogła oglądać wspaniały i radosny futbol w wykonaniu wszystkich drużyn. Turniej był bardzo udany i przebiegał na wysokim poziomie, gdzie drużyny pokazały poziom wyszkolenia techniki gry. Do finałów o I miejsce zakwalifikowały się zespoły TKP Tuchola i Tucholanki. Natomiast o II miejsce walczyły drużyny Tucholanki II i Cisa I Cekcyn.

Turniej zorganizował Wojciech Kociński przy wydatnej pomocy działaczy MLKS Tucholanka. Mecze sędziowali: Zdzisław Edwarczyk i Arkadiusz Gostomski.

Oto wyniki turnieju:

Grupa A

Concordia I Lübtheen – Cis Cekcyn 2:1, TKP Tuchola Tucholanka I 3:0, Cis Cekcyn II – Tucholanka I 1:5, Concordia I – TKP 0:2, Concordia I – Tucholanka 0:4, Cis Cekcyn – TKP 0:4.

     1.  TKP Tuchola        3    9     9 – 0

     2.  Tucholanka I        3    6     9 – 1

     3.  Concordia I           3    3     2 – 7

     4.  Cis II Cekcyn        3    0    1 - 11

Grupa B

Concordia I – Cos Cekcyn I 0:1, Myśliwiec Gostycyn – Tucholanka II 0:2, Myśliwiec Gostycyn – Concordia I 2:1, Cis I Cekcyn – Tucholanka II 0:0, Concordia I – Tucholanka 1:4, Cis I Cekcyn – Myśliwiec Gostycyn 65:1.

     1.  Tucholanka II       3    7     6 – 1

     2.  Cis I Cekcyn         3    7     6 – 1

     3.  Myśliwiec Gostycyn   3           3     3 – 6

     4.  Concordia II         3    0     2 – 7

Mecz o VII-VIII miejsce

Concordia II – Cis II Cekcyn 3:0

Mecz o V-VI miejsce

Myśliwiec Gostycyn – Concordia I 7:2

Mecz o III miejsce

Tucholanka I – Cis Cekcyn 3:0

Mecz o I-II miejsce

TKP Tuchola – Tucholanka II 2:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Tucholanka II, 2. TKP Tuchola, 3. Tucholanka I, 4. Cis Cekcyn, 5. Myśliwiec Gostycyn, 6. Concordia I Lübtheen, 7. Concordia II Lübtheen, 8. Cis II Cekcyn.

Puchar Borów Tucholskich zdobyła Tucholanka II Tuchola a wręczył Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Puchar za II miejsce wręczyła Magda Kurpinowicz – prezes Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”. Pozostałe puchary i statuetki wręczał: Jerzy Sojka
Dodane przez: Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS CEKCYN
2009-11-29
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.