Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Projekt "Wrzesień 1939- nasza historia"

W ramach projektu  w dniach od 14 do 16 sierpnia 2009 roku odbył się Rajd Pieszy "Śladami Żołnierzy Września - Marsz szlakiem walk 35 Pułku Piechoty". Wyruszyliśmy w piątek  z Ludwichowa i po przejściu 96 km śladami pułku w niedzielę dotarliśmy do Fordonu. Atmosfera była wspaniała, pogoda dopisała, a uczestnicy choć zmęczeni bardzo zadowoleni. W pierwszym dniu  przemarsz od Ludwichowa do Klonowa ( projekcja filmu „Tucholski Wrzesień”,, zwiedzanie kopalni węgla brunatnego. Drugi dzień to przemarsz z Klonowa do Nowego Jasińca ( zwiedzanie ruin zamku oraz pokaz filmu „Tajemnice zamku w Nowym Jasińcu” .  W trzecim dniu pokonany został odcinek Nowy Jasiniec- Bydgoszcz (zwiedzanie pomnika w Stronnie ,pola Biwy oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów). Ponadto  w ramach projektu wykonane zostały tablice informacyjne o linii obronnej Piastoszyn- Ciechocin-   Drożdzienica , 34 i 35 Pułku Piechoty, schronach z 1939 roku w gminie Kęsowo oraz walkach obronnych w rejonie Gostycyna.

Dodane przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa
2009-10-30
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.