Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

„AKTYWNIE ŻYJEMY I RADOŚĆ Z TEGO CZERPIEMY„

         

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski napisało projekt pod nazwą „Aktywnie żyjemy i radość z tego czerpiemy" i otrzymało dotację z Fundacji PZU z programu „Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży".

Zapisy dzieci, na które serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia, odbędą się 04 i 05 listopada

w godz. od 15:00 do 18:00.

             W projekcie ujęta jest rehabilitacja oraz zajęcia terapeutyczne, które kierowane są do dzieci i młodzieży objętych opieką Stowarzyszenia z terenu powiatu tucholskiego.              Rehabilitacja będzie się odbywać regularnie w każdy czwartek od 15:00 do 18:00. Prowadzona będzie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który zaplanuje i dobierze ćwiczenia i masaże zgodnie ze schorzeniem danego dziecka i jego stopniem niepełnosprawności.

Zaplanowany jest dowóz dzieci na rehabilitację oraz powrót do domu.

             Zajęcia edukacyjno- terapeutyczne natomiast będą się odbywać w każdą środę od 15:00-18:00 i będą prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora terapii. Tematyka zajęć związana jest m.in. z porami roku, świętami, feriami. Zaplanowane są również wyjazdy do Multikina w Bydgoszczy, na basen do Chojnic i Nadleśnictwa Woziwoda. Planujemy również imprezy dla beneficjentów projektu takie jak: Andrzejki ,Wigilia , Dzień Babci i Dziadka , Bal Karnawałowy i Ferie zimowe w okresie od 25.01.2010r. do 28.01.2010r.

             Naszymi partnerami są: Klub Wolontariuszy grupy ,,eM" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących wraz z koordynatorem Panią Mirosławą Poturalska oraz Dom Dziecka w Tucholi, którego opiekunem jest Pani dyrektor Ewa Kiersznicka. Projekt został wysłany 17.09.2009r do fundacji PZU w Warszawie. Realizacja projektu rozpocznie się 04.listopada 2009r. a zakończy 28.kwietnia 2010r. Koordynatorem projektu jest Maria Lewandowska. Ogólne koszty wykonania zadania wynoszą 32922,60zł z czego dotacja z Fundacji PZU to kwota 24232,00zł.

 

Dodane przez: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski
2009-11-02
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.