Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
LGD Bory Tucholskie
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

Trwa projekt: "Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże"

Niewiele osób wie, że przez gminę Cekcyn przechodzi osiemnasty południk szerokości geograficznej wschodniej (18⁰E). Stowarzyszenie "Światło" zamierza wyeksponować to miejsce, aby stało się kolejną atrakcją turystyczną i ciekawostką geograficzną. Dzięki temu w przyszłości Cekcyn starać się będzie mógł o przynależność do Bractwa Osiemnastego Południka, do którego należą m.in. takie miasta jak: Kościerzyna, Bydgoszcz, Dubrownik, Sztokholm, co z pewnością przyczyni się uatrakcyjnienia tej letniskowej miejscowości.

Realizacja projektu „Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże” przyczyni się do lepszego wyeksponowania miejsc godnych odwiedzenia w gminie Cekcyn. Ustawionych zostanie 10 kierunkowskazów oraz 7 ławek na odnowionych zabytkowych cmentarzach (Wysoka, Brzozie, Iwiec, Trzebciny, Ostrowo, Nowy Sumin, osada Lubiewice). Ponadto wyznaczone miejsce, przez które przechodzi osiemnasty południk szerokości geograficznej wschodniej, zostanie oznakowane elementem poziomym a ponadto ustawiona zostanie również mała rzeźba.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej (TMZC) w Cekcynie. Projekt „Kierunkowskaz drogę do zabytku ci wskaże“ jest czwartym realizowanym przez Stowarzyszenie „Światło” w tym roku (po uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy ku czci Gerarda Pająkowskiego z Brzozia, organizacji konferencji dotyczącej najciekawszych epizodów II wojny światowej w Borach Tucholskich i wyremontowaniu cmentarza ewangelickiego w Lubiewicach). Koordynatorem projektu jest Bartosz Puchowski.

www.swiatlo.org.pl

Stowarzyszenie "Światło" - Dodajemy blasku temu, co gaśnie
Dodane przez: Stowarzyszenie na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn ŚWIATŁO
2009-10-16
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz

Imprezy na terenie LGD Bory Tucholskie
Newsletter - Subskrypcja
Podaj adres email:
Wyszukiwarka Google
Internet
LGD
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
LEADER+ Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej i Skarbu Państwa w ramach Pilotażowego Programu LEADER+
All Rights Reserved. Created by maltext. Powered by Inspire. Modified by lacki2000.