Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry

Aktualności LGDMistrz Polski z Tucholi!

   Na zakończonym w dniu 8 czerwca 2008 XIII Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" uczeń Technikum Leśnego w Tucholi Karol Kroskowski został Mistrzem Polski w klasie A (mistrzowskiej). Konkurs odbywał się w Warcinie pod Słupskiem. GRATULUJEMY!
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3740
2008-06-10

Centrum Rozwoju PROGRES zaprasza na szkolenie!

   W dniu 19 czerwca 2008 r. w Książnicy Tucholskiej odbędzie się szkolenie pt.: "Budowanie wizerunku firmy". Szkolenie skierowane jest do właścicieli i zarzadzających małymi i średnimi firmami.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3759
2008-06-10
Komentarzy: 0

1 mld euro trafi na wieś na nowe miejsca pracy.

   W tym roku pierwsze osoby będą mogły założyć mikrofirmy na wsi za pieniądze z UE. W przypadku stworzenia pięciu lub więcej miejsc pracy będzie można otrzymać bezzwrotną pomoc w wysokości nawet 300 tys. zł.
Dodane przez: 3760
2008-06-10
Komentarzy: 0

LGD ogłasza nabór na szkolenia!

   LGD „Bory Tucholskie” rozpoczyna realizację projektu pt. ”Czego Jan się nauczy to Jaśkowi przekaże, czyli podnoszenie kwalifikacji dorosłych dla rozwoju inicjatyw edukacyjnych na rzecz dzieci z Borów Tucholskich”. W związku z powyższym rozpoczyna się nabór na cykl kursów podwyższających formalne i praktyczne kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3734
2008-06-06
Komentarzy: 0

Zapraszamy do lektury.

   Ukazała się broszura podsumowująca działalność Krajowej Sieci Grup Partnerskich w roku 2007. Przypomnijmy, że LGD Bory Tucholski jest członkiem KSGP właśnie od 2007 roku.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3777
2008-06-05

Trwają prace nad ustawą o funduszu sołeckim. Wg szacunków MSWiA sołectwa dostaną średnio po 10 tys. zł.

   Zgodnie z najnowszą wersją projektu ustawy o Funduszu Sołeckim wysokość środków otrzymywanych corocznie przez sołectwo będzie uzależniona od kondycji finansowej gminy oraz od liczby mieszkańców sołectwa.Fundusz sołecki będą stanowić wyodrębnione w budżecie gminy środki które umożliwią sołectwom realizację inicjatyw obywatelskich mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców wsi, zgodnych z zadaniami gminy.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3747
2008-06-05
Komentarzy: 0

Środki z Unii dla rolników na różnicowanie działalności już dostępne!

   Od 5 czerwca br. Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczną przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” PROW 2007 - 2013. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę bezpośrednio w siedzibie Oddziału Regionalnego właściwego ze względu na miejsce realizacji projektu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3767
2008-06-04
Komentarzy: 0

Sprawdź na co możesz pozyskać pieniądze!

   Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia PUNKTU KONSULTACYJNEGO, którego zadaniem jest przekazywanie informacji na temat funduszy Unii Europejskiej.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3753
2008-05-28
Komentarzy: 0

Szansa na rozwój firmy!

   Starostwo Powiatowe w Tucholi serdecznie zaprasza przedsiębiorców na szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Szkolenie poprowadzą eksperci z Urządu Marszałkowskiego w Toruniu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Dzia�ania "Bory Tucholskie" 3740
2008-05-27
Komentarzy: 0

Przedstawiamy informacje o tym, co wydarzyło się w związku z realizacją projektu.

   Lokalna Grupa Działania BORY TUCHOLSKIE zakonczyla realizacje projektu w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II, pt.: "Bory Tucholskie - miejsce przyjazne dla aktywnych. Działaj razem z nami, a będziesz żył inaczej".
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3744
2008-05-19
Komentarzy: 0

Trwają prace nad budową ronda w Tucholi.

   Szybko posuwają się prace przy budowie ronda w Tucholi na skrzyżowaniu ulic Cegelnianej i Świeckiej. Będzie to pierwsze rondo w mieście.
 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3731
2008-05-14
Komentarzy: 1

Zapraszamy do lektury.

   Ukazał się nowy numer Biuletynu Krajowej Sieci Grup Partnerskich. Biuletyn dostępny jest tutaj.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3734
2008-05-14

Pomóżmy mieszkańcom Birmy!

   Ostatnie dane mówią, że 64 tysiące ludzi zginęło lub uznano za zaginionych w wyniku działania huraganu Nagris, który w ubiegły weekend  przeszedł nad południową Birmą. Ze źródeł Organizacji Narodów Zjednoczonych wynika, że zginąć mogło nawet 100 tysięcy mieszkańców tego azjatyckiego kraju. Setki tysięcy Birmańczyków pozostało bez dachu nad głową. Caritas Polska prowadzi akcję pomocy dla ofiar katastrofy na terenie całego kraju.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3765
2008-05-14
Komentarzy: 0

I Rowerowy Rajd Brdy 2008

   Stowarzyszenie ROWEROWABRZOZA zaprasza w dniach 31 maja - 1 czerwca 2008 r. na rajd rowerowy wzdłuż Brdy. Rajd rozpocznie się na Starym Rynku w Bydgoszczy, a zakończy w Funce. Nocleg przewidziano w Tucholi - Rudzkim Moście.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3766
2008-05-13
Komentarzy: 0

Ukazał się wieloletni harmonogram konkursów RPO.

   Na stronie internetowej fundusze.kujawsko-pomorskie.pl ukazała się informacja, że zarząd województwa przyjął wieloletni harmonogram konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Harmonogram obejmuje orientacyjne terminy ogłaszania wszystkich konkursów o wsparcie z RPO, zaplanowanych na lata 2008-2013. Więcej tutaj
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3745
2008-05-07

Ważna informacja dla przedsiębiorców chcących pozyskać dofinansowanie z RPO.

   Na stronie fundusze.kujawsko-pomorskie.pl ukazała się informacja na temat projektu wytycznych dotyczących zasad przygotowywania biznesplanu, jednego z obowiązkowych załączników do wniosku przedsiębiorcy o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szczegóły tutaj .
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3750
2008-05-07

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie.

   Bezpłatne szkolenie przeprowadzone zostanie w Tucholi 13 maja 2008 r. Tematem szkolenia jest: „Księgowość małych podmiotów gospodarczych”. Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe z działalności gospodarczej, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, służb księgowych pracujących na potrzeby w/w podmiotów.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3743
2008-05-07
Komentarzy: 0

VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

   Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gmina Kęsowo zapraszają osoby niepełnosprawne i pełnosprawne na festyn odbywający się w ramach  VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Festyn odbędzie się w Kęsowie w dniu 17 maja 2008 r.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3751
2008-05-06
Komentarzy: 0

Trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK

   Burmistrz Tucholi, Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi i Starostwo Powiatowe w Tucholi zapraszają. W programie TYGODNIA BIBLIOTEK szereg atrakcji, w tym najważniejsza: Targi Książki i Wydawnictw Regionalnych. Szczegóły programu w rozwinięciu.
Dodane przez: Urząd Miejski w Tucholi 3748
2008-05-06
Komentarzy: 0

Promujemy najlepsze wyroby z Borów Tucholskich.

   Na specjalnej gali, która odbyła się w dniu 25 kwietnia 2008 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury 46 najlepszym produktom, usługom i inicjatywom z terenu Borów Tucholskich przyznano tytuł Marka Lokalna "Bory Tucholskie".
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3797
2008-05-06
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.