Bory Tucholskie dla każdego!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
Nie pytaj co Bory Tucholskie mogą zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla Borów Tucholskich!
REGIONALNY PORTAL BORÓW TUCHOLSKICH

Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Aktualności LGDSzansa na rozwój firmy!

   Starostwo Powiatowe w Tucholi serdecznie zaprasza przedsiębiorców na szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Szkolenie poprowadzą eksperci z Urządu Marszałkowskiego w Toruniu.
Dodane przez: Lokalna Grupa Dzia�ania "Bory Tucholskie" 3440
2008-05-27
Komentarzy: 0

Przedstawiamy informacje o tym, co wydarzyło się w związku z realizacją projektu.

   Lokalna Grupa Działania BORY TUCHOLSKIE zakonczyla realizacje projektu w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II, pt.: "Bory Tucholskie - miejsce przyjazne dla aktywnych. Działaj razem z nami, a będziesz żył inaczej".
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3431
2008-05-19
Komentarzy: 0

Trwają prace nad budową ronda w Tucholi.

   Szybko posuwają się prace przy budowie ronda w Tucholi na skrzyżowaniu ulic Cegelnianej i Świeckiej. Będzie to pierwsze rondo w mieście.
 
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3449
2008-05-14
Komentarzy: 1

Zapraszamy do lektury.

   Ukazał się nowy numer Biuletynu Krajowej Sieci Grup Partnerskich. Biuletyn dostępny jest tutaj.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3442
2008-05-14

Pomóżmy mieszkańcom Birmy!

   Ostatnie dane mówią, że 64 tysiące ludzi zginęło lub uznano za zaginionych w wyniku działania huraganu Nagris, który w ubiegły weekend  przeszedł nad południową Birmą. Ze źródeł Organizacji Narodów Zjednoczonych wynika, że zginąć mogło nawet 100 tysięcy mieszkańców tego azjatyckiego kraju. Setki tysięcy Birmańczyków pozostało bez dachu nad głową. Caritas Polska prowadzi akcję pomocy dla ofiar katastrofy na terenie całego kraju.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3436
2008-05-14
Komentarzy: 0

I Rowerowy Rajd Brdy 2008

   Stowarzyszenie ROWEROWABRZOZA zaprasza w dniach 31 maja - 1 czerwca 2008 r. na rajd rowerowy wzdłuż Brdy. Rajd rozpocznie się na Starym Rynku w Bydgoszczy, a zakończy w Funce. Nocleg przewidziano w Tucholi - Rudzkim Moście.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3441
2008-05-13
Komentarzy: 0

Ukazał się wieloletni harmonogram konkursów RPO.

   Na stronie internetowej fundusze.kujawsko-pomorskie.pl ukazała się informacja, że zarząd województwa przyjął wieloletni harmonogram konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Harmonogram obejmuje orientacyjne terminy ogłaszania wszystkich konkursów o wsparcie z RPO, zaplanowanych na lata 2008-2013. Więcej tutaj
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3434
2008-05-07

Ważna informacja dla przedsiębiorców chcących pozyskać dofinansowanie z RPO.

   Na stronie fundusze.kujawsko-pomorskie.pl ukazała się informacja na temat projektu wytycznych dotyczących zasad przygotowywania biznesplanu, jednego z obowiązkowych załączników do wniosku przedsiębiorcy o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szczegóły tutaj .
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3442
2008-05-07

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie.

   Bezpłatne szkolenie przeprowadzone zostanie w Tucholi 13 maja 2008 r. Tematem szkolenia jest: „Księgowość małych podmiotów gospodarczych”. Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe z działalności gospodarczej, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, służb księgowych pracujących na potrzeby w/w podmiotów.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3471
2008-05-07
Komentarzy: 0

VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

   Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gmina Kęsowo zapraszają osoby niepełnosprawne i pełnosprawne na festyn odbywający się w ramach  VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Festyn odbędzie się w Kęsowie w dniu 17 maja 2008 r.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3575
2008-05-06
Komentarzy: 0

Trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK

   Burmistrz Tucholi, Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi i Starostwo Powiatowe w Tucholi zapraszają. W programie TYGODNIA BIBLIOTEK szereg atrakcji, w tym najważniejsza: Targi Książki i Wydawnictw Regionalnych. Szczegóły programu w rozwinięciu.
Dodane przez: Urząd Miejski w Tucholi 3445
2008-05-06
Komentarzy: 0

Promujemy najlepsze wyroby z Borów Tucholskich.

   Na specjalnej gali, która odbyła się w dniu 25 kwietnia 2008 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury 46 najlepszym produktom, usługom i inicjatywom z terenu Borów Tucholskich przyznano tytuł Marka Lokalna "Bory Tucholskie".
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3599
2008-05-06
Komentarzy: 0

Kolejne środki pozyskane przez LGD!

   W dniu 24 kwietnia 2008 roku Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął Uchwałę Nr 31/369/08 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nr 11/2008 na wykonywanie  zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w zakresie rozwoju i aktywizacji terenów wiejskich w 2008 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego, pn. „Wspieranie lokalnych inicjatyw wiejskich w ramach aktywizacji terenów wiejskich – GRANTY – Lider”.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3445
2008-05-06
Komentarzy: 0

Indywidualne konsultacje dla ngo-sów także w maju.

   Urząd Marszałkowski zaprasza organizacje pozarządowe do skorzystania z indywidualnych konsultacji z zakresu prawa, rachunkowości i zarządzania projektami.Spotkania konsultacyjne, których celem jest przełamanieinstytucjonalnych barier, przed którymi staje obecnie trzeci sektor,organizują wspólnie Biuro Pełnomocnika Zarządu Województwa ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Wojewódzka Rada Organizacji Pozarządowych.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3451
2008-05-06
Komentarzy: 0

Program obchodów Dnia Flagi.

   Już po raz kolejny możemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto, które powinno stać się dla nas Polaków Świętem wyjątkowym, bo przywołującym niejedną historyczną rocznicę oraz te wszystkie momenty, kiedy byliśmy i jesteśmy dumni z naszych narodowych barw, podkreślamy naszą polskość i siłę naszych biało-czerwonych znaków. To właśnie falga wzmacnia nas i nasz wizerunek w świecie, czy to na stadionach, czy na ulicach Wiecznego Miasta. Nie zapomnijmy zatem i pielęgnujmy ten symbol, który przybliża naszą tożsamość oraz to, co najcenniejsze i niezmienne.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3667
2008-04-25
Komentarzy: 0

Business Cooperation Database, styczeń-kwiecień 2008

   Zamieszczone poniżej oferty współpracy adresowane są do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych nawiązaniem kontaktów z firmami zagranicznymi. Gdyby byli Państwo zainteresowani poszczególnymi ofertami prosimy o kontakt z biurem sieci Enterprise Europe Network w Toruniu. Wszystkie zamieszczone informacje pochodzą z ofert przesyłanych przez europejską sieć Euro Info, z internetowej bazy kooperacyjnej Komisji Europejskiej – Business Cooperation Database oraz z ofert przesyłanych do naszego biura przez Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad Rzeczpospolitej Polskiej.
   Oferty współ‚pracy.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3610
2008-04-18

ZAPRASZAMY!

   W dniu 25 kwietnia 2008 r., o godz. 18:00, w Tucholskim Ośrodku Kultury odbędzie się uroczystość wręczenie certyfikatów Marka Lokalna Bory Tucholskie dla najlepszych producentów, wytwórców i artystów z terenu Borów Tucholskich.

Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3438
2008-04-18
Komentarzy: 0

Czy Tuchola dorówna Chojnicom?

   Kolejni prywatni właściciele upiększaja i remontują kamienice na tucholskiej starówce.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3426
2008-04-16
Komentarzy: 1

Nowa atrakcja w Muzeum Borów Tucholskich.

   18 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków nastąpi odsłonięcie makiety średniowiecznej Tucholi.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" 3445
2008-04-16
Komentarzy: 0

Zaproszenie do labiryntu „PERŁA” w Tleniu

   Już 3 maja o godz. 20.00 w Ośrodku Rehabilitacji i Wypoczynku „PERŁA” w Tleniu odbędzie się publiczna prezentacja nowej atrakcji turystycznej w Borach Tucholskich, Polsce i Europie. Na terenie ośrodka budowany jest płaski labirynt dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Dodane przez: Ośrodek Rehabilitacji i Wypoczynku PERŁA Dom Seniora w Tleniu 3524
2008-04-16
Komentarzy: 0
Europejski Fundusz Społeczny: CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
All Rights Reserved. Modified by lacki2000.